Hodowla

Poppy Farm FCI

Psy były obecne w naszym życiu od zawsze. Mieliśmy ich już kilka, od owczarka niemieckiego, jamnika, pudelka, sznaucera olbrzyma, jamnika szorstkowłosego, yorkshire terriera po american staffordshire terriera.

W 1994 roku odbyła się premiera filmu "Maska" z wybitnym komikiem Jimem Carrey'em i jego rezolutnym psem rasy Jack Russell Terrier. Od tego czasu marzyliśmy o sympatycznym czworonogu, podobnym do filmowego Milo.

Gdy się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy, więc nie chcieliśmy dać mu tej satysfakcji i realizacja tego marzenia zajęła nam osiemnaście lat...

hodowla beata

W grudniu 2012 roku trafiliśmy na hodowlę Pani Katarzyny Ziemann. Już kilka dni później byliśmy w Rumii, aby wziąć naszego pierwszego pieska tej rasy, czyli AS-VEGAS Ziemann. Ten biało-brązowy, szorstkowłosy pies, błyskawicznie zawładnął naszymi sercami. Został wspaniałym towarzyszem spacerów i zabaw, przyjacielem całej rodziny. Dosłownie kilka miesięcy później, zamieszkała z nami suczka o imieniu GIPSY Ziemann. Potem poszło lawinowo. W lutym 2014 "bonżur" powiedziała nam ICONIC PARAGON z hodowli Original Master's Voice z Francji. W październiku rodzina powiększyła się o dwie suczki, dołączyła do nas HEBE-HARGHITA z hodowli Thidalium oraz urodzona w Rosji MADAME TIFFANY z hodowli Moya Britaniya. W marcu 2015 roku nasza Mia (GIPSY Ziemann) została po raz pierwszy mamą. Nasz pierwszy miot liczył 5 szczeniąt, a kiedy wszystkie trafiły już do nowych właścicieli, zdecydowaliśmy się na zakup kolejnego psa ... i tak w grudniu 2015 roku dokładnie po trzech latach od nabycia naszego pierwszego JRT nasze szeregi zasilił BARBADOS z hodowli Kimmy Land. W następnym roku przyjechał do nas, tym razem z Holandii, piesek ROYAL WHIZ Of Noecha's Inspiration, pochodzący z jednej z najlepszych i najstarszych europejskich hodowli JRT. W tym samym roku na świat przyszedł pierwszy miot po suczce ICONIC PARAGON czyli ADELLE-LOULOU i AMELIE-BONBON, zwane przez nas pieszczotliwie "bliźniaczkami", które urzekły nas do tego stopnia, że obie zostały w naszej hodowli.

Tym sposobem posiadamy 3 psy oraz 6 suczek rasy Jack Russell Terrier. Nasza gromada to: Jimmy, Mia, Columbia, Hebe, Tiffany, Barbados, Adelle, Amelie oraz Panda. Każdy z członków naszej psiej rodziny trafił do nas nieprzypadkowo. Wszystkie pieski mają nienaganny rodowód, żywy temperament i stosunkowo krótkim czasie udało nam się wspólnie wiele osiągnąć. Zarówno na wystawach krajowych, ale też na arenie światowej (więcej w zakładce WYSTAWY).

Nasza hodowla Jack Russell Terrier została zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce w 2013 roku. Nie możemy się pochwalić wieloletnią tradycją, ale zapewniam, że mało na świecie jest takich entuzjastów jak my. Poppy Farm FCI to domowy charakter, jedna wielka psia rodzina. Pasja, a nie źródło utrzymania. Psy uczestniczą w naszym życiu, a my zapewniamy im najlepsze warunki sprzyjające rozwojowi i dobrej kondycji. Wszystko po to, by były szczęśliwe i zdrowe.

Posiadamy jedynego w Polsce JRT z tytułem CHAMPIONA EUROPY.

Jimmy zdobył ten tytuł na Europejskiej Wystawie w Brnie w 2014 roku, pokonując 162 przedstawicieli swojej rasy.